Новини

Церква надала додаткові настанови щодо щотижневих богослужінь під час пандемії COVID-19

Відновлення щотижневих богослужінь в домах зборів можливе після додаткового схвалення президентством Східноєвропейської території

Перше Президентство Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів надало оновлені настанови, щоб допомогти провідникам і членам Церкви по всьому світу безпечно відновити участь у богослужіннях та інших заходах під час пандемії COVID-19.

Президентствам територій, під керівництвом Першого Президентства і Кворуму Дванадцятьох Апостолів, дано завдання надавати дозволи на проведення зборів та заходів у їхніх територіях. У листі від Першого Президентства зазначено, що, починаючи з листопада 2020 р., можуть проводитися конференції колів — віртуально або з ретельним дотриманням соціального дистанціювання. У додатку до листа сказано, що проведення щотижневих богослужінь може бути відновлено вже зараз, залежно від місцевих обставин.

(За посиланням ви можете ознайомитися з листом від президентства Східноєвропейської території щодо особливостей функціонування приходів території в цей період)

“У важкі часи, — говориться в додатку, — учні Ісуса Христа продовжують наслідувати Його, беручи участь в Його роботі зі спасіння та піднесення”. Ця робота просувається вперед за будь-яких обставин. Оскільки місцеві умови різняться, у додатку наведено чотири ключові принципи, які допоможуть місцевим провідникам та членам Церкви якнайкраще брати участь у діяльності Церкви. Ці принципи, а також поради щодо їхнього застосування, наведені нижче.

“Ми вдячні за натхненні зразки служіння та зосереджені на домівці, підтримувані Церквою зусилля, які дозволяють просувати Господню роботу вперед за теперішніх обставин”, — сказано Першим Президентством.

Поіменно пам’ятати членів Церкви та духовно їх насичувати (див. Мороній 6:45)

Збори президентств і рад як дорослих, так і молоді, можуть проводитися віртуально або, з дотриманням заходів безпеки, очно, якщо дозволяють місцеві обставини.

Зміцнювати членів Церкви і допомагати нести їхні тягарі (див. Мосія  18:111; Учення і Завіти 20:47, 59)

Провідники можуть продовжувати служити членам своїх підрозділів і проводити з ними співбесіди щодо служіння. Також, дотримуючись заходів безпеки і під керівництвом свого єпископа, вони можуть регулярно благословляти і розносити причастя в домівках тих, хто бажає причаститися.

Надихати одне одного і зміцнювати єдність, проводячи заходи (див. Мосія 18:21; Учення і Завіти 121:9)

Збори і заходи для молоді можуть проводитися, а молодіжні проекти служіння виконуватися, віртуально або очно, наскільки дозволяють місцеві обставини. Це можна робити у неділі або в інші дні. Провідникам рекомендується допомогти молоді потоваришувати і зростати, беручи участь у новій церковній Програмі для дітей та молоді. Ті, у кого є діти молодшого віку, можуть продовжувати користуватися церковними матеріалами, призначеними для дітей, які за віком мають відвідувати Початкове товариство.

Часто збирати членів Церкви, щоб поститися, молитися і розмовляти про благополуччя їхніх душ (див. Алма 6:6; Мороній 6:6)

Залежно від місцевих обставин і під керівництвом єпископа щотижневі причасні збори можуть проводитися віртуально або очно, з дотриманням правил безпеки, або комбіновано — очно та за допомогою віртуальних трансляцій. Ці трансляції не повинні записуватись. Провідникам також слід надавати підтримку святим останніх днів, яким необхідно продовжувати проводити богослужіння вдома.

Оскільки люди, які дивляться трансляцію, не в змозі причаститися разом з присутніми на богослужінні в домі зборів, провідникам рекомендується планувати трансляцію так, щоб в ній не було перерви. Це можна зробити, розпочавши трансляцію до проведення обряду причастя або після його завершення.

Церковні провідники бажають, щоб якомога більше святих останніх днів мали можливість причаститися від Господньої Вечері — особисто (в домі зборів) і завдяки служінню уповноважених носіїв священства (вдома).

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.