Новини

Старійшина Разбанда виступає на Міжконфесійному форумі G20 в Італії

Організатори Міжконфесійного форуму G20, який відбувся в Італії 12–14 вересня, запросили провідників Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів для обговорення свободи віросповідання та її впливу на малі релігійні організації.

Старійшина Рональд А. Разбанд, з Кворуму Дванадцятьох Апостолів, звернувся до всесвітніх релігійних лідерів під час своєї промови на сесії форуму щодо свободи віросповідання і малих релігійних організацій. Він розповів про часи заснування Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, яка на той час сама була малою релігійною організацією. Починаючи зі скромного початку у 19-му столітті в Нью-Йорку та переживши важкі часи в Огайо, Міссурі та Іллінойсі, вона зросла до всесвітньої Церкви з близько 17 мільйонами вірних.

"Коли релігії надається свобода для процвітання, віруючі, де б вони не знаходились, виконують прості, а інколи й героїчні акти служіння, — сказав старійшина Разбанд. — Ми стоїмо пліч-о-пліч в служінні з багатьма з вас".

Він навів приклади служіння Церкви разом з іншими організаціями під час пандемії COVID-19. За його словами лише у 2021 році це були: внески в COVAX, щоб забезпечити 1,5 мільярди людей вакциною від COVID-19; 26 мільйонів порцій їжі, видані голодуючим; 294 проєкти служіння для біженців у 50 країнах.

"Я сподіваюся, що всесвітня доброта, породжена релігійними традиціями, буде шануватися і схвалюватися, — сказав старійшина Разбанд на форумі. — Люди з усього світу благословенні, коли ми піднімаємо і підбадьорюємо інших через надання допомоги, що рятує життя. Будьмо ж вдячними за можливість змінювати світ на краще. Таким чином ми виконуємо і поширюємо таку істину: "Бог любить Своїх дітей у кожній країні світу” — навіть найменших серед нас".

Пізніше того дня старійшина Разбанд зустрівся з Його Божественною Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм.

"Це була чудова зустріч, — сказав старійшина Разбанд. — [Патріарх] висловив бажання налагодити хороші відносини між нашими двома віросповіданнями і сподівається, що у нас буде більше можливостей, щоб обмінюватися інформацією і взаємодіяти у майбутньому".

Протягом наступних трьох днів старійшина Разбанд та інші провідники Церкви зустрілися з багатьма державними та релігійними лідерами з інших країн.

20210912_035121_Bell_CMB_8101.jpg
20210912_035121_Bell_CMB_8101.jpg
Міжконфесійний форуму G20. Болонья, Італія, 12 вересня 2021 р. 2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

У своїй промові на форумі старійшина Разбанд поділився двома вченнями Джозефа Сміта, які підкреслюють ключову роль релігійної свободи для Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

Перше вчення, канонізоване у церковних уложеннях віри, проголошує: "Ми залишаємо за собою право поклонятися Всемогутньому Богові так, як нам каже власна совість, і визнаємо за всіма людьми те саме право: нехай вони поклоняються як, де і чому вони хочуть".

Друге є коментарем, зробленим пророком у 1843 році: "Якщо я раніше й виявляв свою готовність померти за [святого останніх днів], я сміливо проголошую перед небесами, що я так само готовий померти, захищаючи права пресвітеріанина, баптиста або хорошої людини з будь-якої іншої конфесії; адже той самий принцип, який би зневажив права святих, зневажить права римо-католиків або будь-якої іншої конфесії, яка може бути непопулярною і занадто слабкою, щоб захистити себе. Саме любов до свободи надихає мою душу — громадянської свободи і свободи віросповідання для усього людства".

"Свобода віросповідання сприймається дуже серйозно навіть у найвищих радах Господньої Церкви, — сказав старійшина Разбанд під час інтерв’ю з Newsroom. — Тепер ми можемо бути чимось більшим, ніж окремим голосом, і католики можуть бути чимось більшим, ніж окремим голосом, і православні грецької традиції можуть бути чимось більшим, ніж окремим голосом. Замість того, щоб виконувати сольну партію у різних частинах світу, ми можемо бути хором, і можемо відкласти відмінності в наших принципах. І, звичайно ж, ми маємо такі відмінності, але є те, з чим ми повністю погоджуємося, і саме на цьому ми й будемо зосереджуватися разом з іншими".

Міжконфесійний форум G20, на якому у цьому році звучали звернення Папи Франциска та інших промовців з усього світу, є щорічною подією, яка відбувається перед проведенням більшого Саміту G20. Цього року цей більший саміт буде проводитися 30-31 жовтня в Римі. До G20 входять 20 найбільш економічно розвинутих країн світу. 

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.