Організатори Міжконфесійного форуму G20, який відбувся в Італії 12–14 вересня, запросили провідників Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів для обговорення свободи віросповідання та її впливу на малі релігійні організації.
Старійшина Рональд А. Разбанд, з Кворуму Дванадцятьох Апостолів, звернувся до всесвітніх релігійних лідерів під час своєї промови на сесії форуму щодо свободи віросповідання і малих релігійних організацій. Він розповів про часи заснування Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, яка на той час сама була малою релігійною організацією. Починаючи зі скромного початку у 19-му столітті в Нью-Йорку та переживши важкі часи в Огайо, Міссурі та Іллінойсі, вона зросла до всесвітньої Церкви з близько 17 мільйонами вірних.
"Коли релігії надається свобода для процвітання, віруючі, де б вони не знаходились, виконують прості, а інколи й героїчні акти служіння, — сказав старійшина Разбанд. — Ми стоїмо пліч-о-пліч в служінні з багатьма з вас".
Він навів приклади служіння Церкви разом з іншими організаціями під час пандемії COVID-19. За його словами лише у 2021 році це були: внески в COVAX, щоб забезпечити 1,5 мільярди людей вакциною від COVID-19; 26 мільйонів порцій їжі, видані голодуючим; 294 проєкти служіння для біженців у 50 країнах.
"Я сподіваюся, що всесвітня доброта, породжена релігійними традиціями, буде шануватися і схвалюватися, — сказав старійшина Разбанд на форумі. — Люди з усього світу благословенні, коли ми піднімаємо і підбадьорюємо інших через надання допомоги, що рятує життя. Будьмо ж вдячними за можливість змінювати світ на краще. Таким чином ми виконуємо і поширюємо таку істину: "Бог любить Своїх дітей у кожній країні світу” — навіть найменших серед нас".
Пізніше того дня старійшина Разбанд зустрівся з Його Божественною Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм.
Temple Square is always beautiful in the springtime. Gardeners work to prepare the ground for General Conference. © 2012 Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved. | 1 / 2 |
"Це була чудова зустріч, — сказав старійшина Разбанд. — [Патріарх] висловив бажання налагодити хороші відносини між нашими двома віросповіданнями і сподівається, що у нас буде більше можливостей, щоб обмінюватися інформацією і взаємодіяти у майбутньому".
Протягом наступних трьох днів старійшина Разбанд та інші провідники Церкви зустрілися з багатьма державними та релігійними лідерами з інших країн.

20210912_035121_Bell_CMB_8101.jpg
Міжконфесійний форуму G20. Болонья, Італія, 12 вересня 2021 р. 2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.У своїй промові на форумі старійшина Разбанд поділився двома вченнями Джозефа Сміта, які підкреслюють ключову роль релігійної свободи для Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.
Перше вчення, канонізоване у церковних уложеннях віри, проголошує: "Ми залишаємо за собою право поклонятися Всемогутньому Богові так, як нам каже власна совість, і визнаємо за всіма людьми те саме право: нехай вони поклоняються як, де і чому вони хочуть".
Друге є коментарем, зробленим пророком у 1843 році: "Якщо я раніше й виявляв свою готовність померти за [святого останніх днів], я сміливо проголошую перед небесами, що я так само готовий померти, захищаючи права пресвітеріанина, баптиста або хорошої людини з будь-якої іншої конфесії; адже той самий принцип, який би зневажив права святих, зневажить права римо-католиків або будь-якої іншої конфесії, яка може бути непопулярною і занадто слабкою, щоб захистити себе. Саме любов до свободи надихає мою душу — громадянської свободи і свободи віросповідання для усього людства".
"Свобода віросповідання сприймається дуже серйозно навіть у найвищих радах Господньої Церкви, — сказав старійшина Разбанд під час інтерв’ю з Newsroom. — Тепер ми можемо бути чимось більшим, ніж окремим голосом, і католики можуть бути чимось більшим, ніж окремим голосом, і православні грецької традиції можуть бути чимось більшим, ніж окремим голосом. Замість того, щоб виконувати сольну партію у різних частинах світу, ми можемо бути хором, і можемо відкласти відмінності в наших принципах. І, звичайно ж, ми маємо такі відмінності, але є те, з чим ми повністю погоджуємося, і саме на цьому ми й будемо зосереджуватися разом з іншими".
Міжконфесійний форум G20, на якому у цьому році звучали звернення Папи Франциска та інших промовців з усього світу, є щорічною подією, яка відбувається перед проведенням більшого Саміту G20. Цього року цей більший саміт буде проводитися 30-31 жовтня в Римі. До G20 входять 20 найбільш економічно розвинутих країн світу.