Allred-Elder-Cook-Notre-Dame-UKR.jpg
Новини

Старійшина Кук взяв участь у Нотр-Дамському саміті зі свободи віросповідання, де виступив на груповому обговоренні, присвяченому міжконфесійному діалогу

Видатні релігійні діячі та лідери громадської думки зібралися 28­­–29 червня на кампусі Нотр-Дамського університету на перший Нотр-Дамський саміт зі свободи віросповідання.

Під час групового обговорення, присвяченого міжконфесійному діалогу, керівники католиків, п’ятдесятників та святих останніх днів говорили про силу релігії та необхідність захищати свободу віросповідання таким чином, щоб це захищало як людей, що належать до різних конфесій, так і невіруючих.

На першому саміті зі свободи віросповідання, що проводився в Нотр-Дамському університеті, з основним докладом виступив Його Високопреосвященство кардинал Тімоті Долан, архієпископ Нью-Йоркський з 2009 р. Після нього виступили три інші промовці: старійшина Квентін Л. Кук, з Кворуму Дванадцятьох Апостолів; д-р Жаклін Ріверс, п’ятдесятниця і директор Сеймурського інституту досліджень церковного та політичного життя чорношкірого населення; і Мейр Соловейчик, рабин Нью-Йоркської громади Шеріт-Ізраїль.

“Сьогодні я благаю про те, щоб усі релігії співпрацювали, аби захищати свободу віросповідання таким чином, щоб це захищало як людей, що належать до різних конфесій, так і невіруючих”, — сказав старійшина Квентін Л. Кук, з Кворуму Дванадцятьох Апостолів Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

Католики, євангелісти, юдеї, мусульмани, святі останніх днів та інші конфесії повинні об’єднатися у коаліцію віросповідань, яка надає допомогу, стає прихистком і проголошує свободу віросповідання по всьому світу. Ми повинні захищати не лише свою здатність сповідувати нашу релігію, але й також захищати право кожної релігії дотримуватися своїх доктрин і законів”.

Кардинал Долан, рабин Соловейчик і д-р Ріверс взяли участь у діалозі з керівниками Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

У 2017 р. кардинал Долан, рабин Соловейчик і старійшина Девід А. Беднар, з Кворуму Дванадцятьох Апостолів, брали участь у заходах в Нью-Йорку, де виступили з промовами. У 2016 р. за сприяння старійшини Джеффрі Р. Холланда Нью-Йоркська професійна асоціація святих останніх днів вшанувала кардинала Долана, вручивши йому нагороду “За мудре керівництво”.

У 2016 р. рабин Соловейчик відвідав Єрусалимський центр УБЯ разом зі старійшинами Куком і Холландом. Старійшина Кук чотири рази відвідував синагогу рабина. Президент Рассел М. Баллард, діючий президент Кворуму Дванадцятьох Апостолів, відвідав рабина Соловейчика і його синагогу в листопаді 2019 р.

Д-р Ріверс і президент Генрі Б. Айрінг, другий радник у Першому Президентстві Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, виступили з промовами на Ватиканській конференції, присвяченій шлюбу, в 2014 р. Разом зі старійшиною Д. Тоддом Крістофферсоном вона також була присутня на Всесвітніх католицьких зборах сімей у Філадельфії в 2015 р., а пізніше того року виступила з промовою в УБЯ у Прово, шт. Юта.

Подальші саміти зі свободи віросповідання мають відбутися у Римі в 2022 р. та в Єрусалимі у 2023 р.

Додаткові матеріали

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.