Прес-релізи

У Києві відбувся перший випуск слухачів Церковної програми із самозабезпечення​

Я б хотів, щоб ви зважили на благословенний і щасливий стан тих, хто виконує заповіді Бога. Бо знайте, вони благословенні в усьому, як у тлінному, так і в духовному” (Мосія 2: 41). Це одна з багатьох цитат із Священних Писань, наведених у брошурі “Мій шлях до самозабезпечення”. Саме духовна основа стала провідною темою під час навчання першого випуску слухачів, які прагнуть бути самостійними у забезпеченні себе і своєї сім’ї.

Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів започаткувала нову ініціативу: семінари з підготовки братів та сестер до кращого розуміння, вивчення і застосування принципів віри, освіти, старанної роботи і довіри Господу. Перший такий цикл занять, які покликані допомогти людям стати незалежними у самозабезпеченні, завершено у Києві. Вони стартували у лютому цього року і тривали протягом трьох місяців. Слухачі - члени Церкви — мали можливість займатися у трьох напрямках: освіта, пошук роботи та розвиток власного бізнесу. Програма семінарів дуже насичена і вимагає активної праці не лише під час занять, а й вдома. Кожен урок розпочинався з духовної частини, яка викладена у підручнику “Мій фундамент: принципи, здібності, звички”. Це - важлива частина зборів груп із самозабезпечення. У ній ідеться про співвідношення нашого духовного життя і мирського, про те, наскільки тісний взаємозв’язок між нашою вірою і повсякденним життям. Під час пожвавлених обговорень на заняттях брати та сестри намагалися визначити, що необхідно робити, аби бути гідними Божих благословень і скерування. Як правило, слухачі були активними і виявляли глибоке розуміння принципів, викладених у цих уроках. 

Усі заняття будувалися таким чином, аби всі присутні мали можливість застосовувати на практиці отримані знання і демонстрували набуті навички перед усім класом. 

Куратори навчалися разом з усім класом, оскільки основна увага, як передбачалося, приділялася саме самостійній та колективній роботі у виконанні певних завдань. Це дало чудові результати: спілкування в класах було насиченим практичними вправами, тож ті, хто був активним, швидко оволодівали необхідними навичками. Часто траплялося так, що саме від присутніх той чи інший учасник семінару міг отримати потрібну йому інформацію стосовно вибору освіти, сфери професійної діяльності або розвитку бізнесу.

Так, скажімо, одна юна сестра змогла скористатися подібною порадою і просто в класі   остаточно визначилася у виборі вищого навчального закладу, куди  має намір вступити. Або брат, який бачить для себе майбутнє у сфері продажу, міг отримати консультацію від іншого слухача, який працював у відповідній фірмі.

Усі завдання, що їх виконували студенти, вимагали активного пошуку потрібної інформації та спілкування з напарником, з яким вони домовлялися під час занять. Це було додатковим стимулом до дій і давало плідні результати, про які багато хто свідчив під час занять. 

“Пам’ятаєте, з чого все розпочиналося? - згадував Олексій Гакаленко, керівник програм та проектів у сфері самозабезпечення, під час випуску студентів, які завершили навчання у Києві. - З приїзду Майка Мюррея, віце президента департаменту самозабезпечення та Постійного фонду освіти ЦІХСОД, коли у нашому приміщенні на Шота Руставеллі, 16 зібралися брати та сестри послухати його виступ. Тоді я навіть не сподівався, що прийде стільки людей. Тим більш приємно бачити сьогодні, скільки братів і сестер опанували принципами самозабезпечення! Але головне те, що усі три курси оволоділи знаннями, закладеними у підручнику “Мій фундамент”, адже вони дають можливість підготувати в першу чергу, фундамент духовний. На Небесах нам не потрібно буде шукати роботу”.

Ці слова знайшли бурхливий відгук у слухачів - випускників, які зібралися на свій останній урок 23 квітня цього року в офісі Центру із самозабезпечення. У всіх був піднесений настрій і всі були налаштовані на те, аби ділитися свідченнями про зміни в  їхньому житті, викликані старанною роботою під час занять. 

“Програма дуже чудова, вона унікальна і дісталася нам безкоштовно”,- сказала сестра Марія Герасимчук. 

“Велика подяка за цю програму, за наші заняття, за наших викладачів, особливо брату Ростиславу Лукачу за його насичені й цікаві уроки”, - додала сестра Ірина Чепорнюк. 

“Ми активно працювали в групах, і це було дуже ефективно”, - підхопив брат Олександр Маленький. 

Ірина Коломієць поділилася тим, що майже одразу знайшла необхідні для її подальшого професійного розвитку курси: “Я ходила в групу освіти. Матеріал занять так добре поданий, що я дуже швидко знайшла те, що мені потрібно. Зараз я вже перейшла на вищий рівень, незабаром пройду відповідне тестування”.

Під час випуску усі присутні мали можливість послухати не тільки керівника проекту Олексія Гакаленко, куратора програми, члена Вищої Ради Київського українського колу брата Ростислава Лукача та місіонера  церковного служіння з програми самозабезпечення Павла Богдана, покликаного для допомоги у реалізації цього проекту, а й Тіма Слоана, директора з міжнародної підтримки програми самозабезпечення і Фонду освіти Церкви. Щоправда, спілкування з ним відбувалося в режимі онлайн. Він поздоровив усіх з першим випуском. “Все, що ви зробили, - сказав він, - великий крок віри. Господь благословляє тільки тоді, коли ми рухаємося вперед”.

До нього, також у скайпі, приєднався Майк Мюррей: “Група, яка зібралася сьогодні тут — піонери, - звернувся він до присутніх.- Ви робите те, що до вас не робили інші. Церква в Україні молода. Я знаю, що ви не будете здаватися. Аби життя було краще - і духовно, і матеріально - треба діяти. Та все починається з фундаменту віри”.

Під час спілкування з ним брати та сестри продовжили активно ділитися своїми свідченнями.
“Я навчилася спілкуванню, навчилася застосовувати отримані знання на практиці. А ще завтра я буду в Храмі — отримуватиму свій ендаумент. Я знаю, що разом з ним отримаю Божественну силу, яка допоможе мені збудувати свій бізнес” (Марина Андріїва).

“Я захотіла кардинально змінити своє життя, зробити “нову себе”. Я молилася про те, що мені потрібно. Я відвідувала групу бізнесу, виконувала усі завдання. І мені запропонували роботу! Це така удача для мене! Нещодавно я перечитувала свій щоденник: все виповнилося саме так, як я планувала! Весь цей час я постійно спілкувалася з Небесним Батьком через молитву, щоби мої плани були узгоджені з Ним. Я поставила перед собою мету і робила свою частину, і Бог мене благословив” (Яна Танадайчук).

“Якщо на початку занять у мене було лише бажання щось змінити в житті, то наприкінці я вже могла провести презентацію свого власного проекту” (Ірина Чепорнюк).

“Я відвідувала усі три групи. Я засвоїла  важливий принцип: віруй і дій. Я навчилася планувати час. Я отримала знання і змогла активно проводити місіонерську діяльність в своїй сім’ї. Мого чоловіка цікавить бізнес, ми могли обговорювати те, чого я навчилася, з ним. При цьому духовна програма, яку ми опановували також під час уроків, працювала не лише в моєму житті, але і в його, тому що я могла свідчити про це. Я отримала великий духовний досвід, Господь вів мене і давав натхнення навчатися самій і певною мірою навчати мого чоловіка. Більше того, я благословенна тим, що зараз у мене з’являються нові  й нові клієнти, що дає мені змогу заробляти. А крім цього, я дуже хочу займатися волонтерською роботою. Я отримала такий досвід, проводячи заняття на наших курсах із самозабезпечення, і зараз є ще один волонтерський проект, в якому я хочу взяти участь” ( Марія Герасимчук).

“Я хочу подякувати Небесному Батькові за те, що протягом цих трьох місяців я отримав незабутній досвід. Навіть на найпрестижніших комерційних курсах, які мені довелося вести і відвідувати, не було такої душевної атмосфери, як на наших заняттях із самозабезпечення. Ми усі відчували себе в дружній сім’ї, де панує любов і єдність. Господь — майстер чудес. Він приготував ці дива для нас і хоче творити їх для нас. Все залежить від наших дій. Я дуже вдячний команді — нашому керівнику Олексію Гакаленку, брату Богдану, усім волонтерам, які допомагали проводити наші заняття. У мене є абсолютна упевненість у тому, що Господні благословення є і будуть” (Ростислав Лукач, член Вищої Ради Київського українського колу).

Випускний урок пройшов так само, як і попередні — у теплій, сімейній атмосфері дружби, підтримки й віри. Усі присутні отримали відповідні сертифікати. Ті студенти, які виконали всі необхідні вимоги, додатково отримали сертифікати за підписом Президента Церкви Томаса С. Монсона. Ну і звичайно, як і будь-яке свято, випуск завершився святковим столом, під час якого брати та сестри продовжували жваво обговорювати зміни, які відбулися в їхньому житті завдяки новим знанням, отриманим під час занять нової програми із самозабезпечення. 

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.