Тема

Генеральна конференція

Члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормони) по всьому світу збираються двічі на рік на, як вони називають, “генеральну конференцію”. Вона є доповненням до їхніх щотижневих богослужінь, які проводяться кожної неділі.

Генеральні конференції проводяться кожного квітня і жовтня і проходять у форматі п’яти двогодинних зборів упродовж двох днів. Такі квітневі збори називаються річними конференціями, а ті, що проходять у жовтні, — піврічними.

Сесії конференції: суботня ранкова, суботня післяобідня, недільна ранкова і недільна післяобідня відкриті для кожного, а ось суботня вечірня сесія призначена лише для чоловіків і молодих чоловіків, які є членами Церкви і мають священство.

Святі останніх днів приїздять з усього світу, щоб відвідати генеральну конференцію, місцем проведення якої є Конференц-центр в Солт-Лейк-Сіті, шт. Юта, розрахований на 21000 місць. Вільні квитки роздаються через резервні черги на кожну сесію. Приміщення, що знаходяться поряд з Храмовою площею, переповнюються тими, хто не зміг потрапити у Конференц-центр безпосередньо.

Оскільки переважна більшість членів Церкви, яких налічується 14 мільйонів, не можуть особисто відвідати генеральну конференцію, ці збори транслюються через супутник до більш як 7400 церковних будівель у 102 країнах. Члени Церкви також мають змогу дивитися конференцію по телебаченню через, розміщені в Солт-Лейк-Сіті, станції KSL або BYU-TV. Крім того, Церква веде пряму трансляцію цих зборів на сайті LDS.org і на Mormon Channel

Під час конференції провідники Церкви виступають із проповідями на різні духовні теми. Вони звертаються як до святих останніх днів, так і до урядових, релігійних та громадських представників, а також до інших гостей, що прибули на конференцію. Серед промовців—всесвітній провідник Церкви, Президент Томас С. Монсон і його радники у Першому Президентстві, керуючому органі Церкви. Виступають також члени Кворуму Дванадцятьох Апостолів та інші провідники.

Виступи на генеральній конференції різні за тривалістю від 5 до 20 хвилин. Теми для виступів не призначаються, для свого виступу кожний промовець сам вирішує про що буде говорити. За звичай, виступи стосуються основних євангельських принципів або важливих питань сьогодення, і промовці закликають як окремих людей, так і сім'ї намагатися йти за Ісусом Христом, дотримуючись заповітів, які Він залишив людству.

Після завершення конференції ці виступи розміщуються на сайті LDS.org і друкуються у церковних журналах Ensign і Ліягона, щоб члени Церкви могли їх прочитати і проаналізувати.

Музичний супровід на сесіях конференції забезпечують Мормонський хор скинії і органісти, інші церковні хори, а також усі присутні на зібранні. Музичні твори надають особливого значення євангельським темам і посилюють їх сприйняття.

Провідники Церкви проводять генеральні конференції з 1830 р., коли Церква була організована Джозефом Смітом. За словами історика Глена М. Леонарда: - “на першій конференції присутніми були приблизно 30 осіб — охрещені члени Церкви та ті, хто нею зацікавився”.

Сьогодні конференції одночасно перекладаються 94-ма мовами, починаючи з албанської і закінчуючи мовою яп, щоб вони були доступними для великої і, дедалі зростаючої, кількості членів Церкви по всьому світу. Є також переклад американською мовою жестів та субтитри.

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.