Новини

Пішов з життя Президент Томас С. Монсон

Томас С. Монсон, Президент Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормони), помер 2 січня у віці 90 років з причин, пов’язаних з віком. Президент Монсон, який служив Президентом Церкви з лютого 2008 року, залишив по собі спадок служіння і добрих справ.

Президент Церкви помер перебуваючі у себе вдома в Солт-Лейк-Сіті, США. Його наступника не буде офіційно обрано Кворумом Дванадцятьох Апостолів Церкви до завершення похорону Президента Монсона.

 

Для понад 16 мільйонів членів Церкви у всьому світі Президент Монсон був прикладом людини, яка наслідувала Ісуса Христа. Під час служіння на багатьох важливих посадах у провідництві Церкви протягом свого життя він водночас служив тисячам людей у їхніх домівках, в лікарнях та центрах догляду. Президент Монсон навчав: “Ніколи не ставте вирішення проблеми вище за любов до людини”.

Протягом його президентства кількість членів Церкви в усьому світі зросла з 13 мільйонів до більш як 16 мільйонів, та було оголошено про будівництво і освячено десятки нових храмів у всьому світі. У жовтні 2012 р. Президент Монсон оголосив про зміну вікових вимог для місіонерів, завдяки якій у світі служать на десятки тисяч більше місіонерів, змінюючи життя мільйонів людей.

Президент Монсон присвятив своє життя служінню в Церкві. Він став 16-м Президентом Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів 3 лютого 2008 р. після смерті Президента Гордона Б. Хінклі. Перед цим він служив радником у Першому Президентстві під керівництвом трьох Президентів Церкви більше 22 років.

“Коли Томас С. Монсон прийшов у Перше Президентство або коли він став нашим пророком, не думаю, що він сповільнив темп чи змінив свій стиль або звичай хоч на йоту в тому, що стосується пошуку конкретних людей і служіння їм, — сказав старійшина Джеффрі Р. Холланд з Кворуму Дванадцятьох Апостолів. — Це все ще у значній мірі залишається його стилем і його звичаєм; так було протягом всього його життя”.

Томаса С. Монсона було підтримано як члена Кворуму Дванадцятьох Апостолів 4 жовтня 1963 року і висвячено в апостоли 10 жовтня 1963 року у віці 36 років. Він також служив президентом Канадської місії Церкви, офіс якої знаходився в Торонто, провінція Онтаріо, з 1959 по 1962 рр. До цього він служив у президентстві колу Темпл-В’ю у Солт-Лейк-Сіті, шт. Юта, і єпископом у Шостому-Сьомому приході цього колу.

Томас С. Монсон народився в Солт-Лейк-Сіті 21 серпня 1927 р. у сім’ї Дж. Спенсера і Гледіс Конді Монсон. Він навчався у школах в Солт-Лейк-Сіті, а в 1948 р. закінчив Університет Юти, отримавши диплом з відзнакою в галузі управління бізнесом. Свою дипломну роботу він захистив в Університеті Юти і працював викладачем Бізнес-коледжу цього ж університету. Пізніше він отримав ступінь магістра з управління бізнесом в Університеті Бригама Янга. У квітні 1981 р. Університет Бригама Янга надав президенту Монсону почесний ступінь доктора права. У червні 1996 р. Ком’юніті коледж Солт-Лейк-Сіті надав йому почесний ступінь доктора гуманітарних наук, а в травні 2007 р. Університет Юти надав йому почесний ступінь доктора з бізнесу.

Президент Монсон служив у Військово-Морських силах Сполучених Штатів незадовго до кінця Другої світової війни. Він одружився з Френсіс Беверлі Джонсон 7 жовтня 1948 р. у Солт-Лейкському храмі. У них троє дітей, вісім онуків та багато правнуків. Френсіс Монсон померла 20 травня 2013 р. Після її смерті Президент Монсон згодом сказав: “Вона була коханням мого життя, моїм надійним повірником, моїм найближчим другом. Сказати, що я сумую за нею, це майже нічого не сказати про глибину моїх почуттів”.

В професійному плані Президент Монсон зробив блискучу кар’єру в галузі видавничої справи. У 1948 р. він почав працювати в редакції газети Deseret News керівником рекламного відділу, а також працював в Newspaper Agency Corporation. Потім його призначили комерційним директором Deseret News Press, однієї з найбільших комерційних типографій на заході США, і, зрештою, генеральним директором. Він обіймав цю посаду до свого покликання в Кворум Дванадцятьох у 1963 р. Багато років він служив головою ради директорів Deseret News Publishing Co. Президент Монсон був президентом Printing Industry of Utah і колишнім членом ради директорів Printing Industries of America.

Починаючи з 1969 р., Президент Монсон служив членом Національного правління організації “Бойскаути Америки”.

Президент Монсон був членом Асоціації комерційних директорів штату Юта, Солт-Лейкського рекламного клубу та організації “Salt Lake Exchange Club”.

Протягом багатьох років Президент Монсон служив у складі Опікунської ради штату Юта —органу, який скеровує вищу освіту в штаті Юта. Він також служив в Асоціації випускників Університету Юти.

У грудні 1981 р. президент Рональд Рейган ввів Президента Монсона у склад групи розробників програми “Президентські ініціативи в галузі приватного сектора”. Він обіймав цю посаду до грудня 1982 р., коли завершилась робота над розробкою цієї програми.

У 1966 р. Президенту Монсону була вручена нагорода “Видатний випускник Університету Юти”. Він також отримав нагороду “Срібний бобер” (1971) та престижну нагороду “Срібний бізон” (1978) від організації “Бойскаути Америки”, а також найвищу нагороду Міжнародної організації бойскаутів “Бронзовий вовк” (1993). У 1997 р. він отримав нагороду “Завжди готовий до дії” Національної гвардії штату Юта, а також нагороду від Університету Бригама Янга “Взірець мужності”. У 1998 р. йому і сестрі Монсон були вручені гуманітарні нагороди “За незмінну турботу” від організації “Sisters of Charity of St. Joseph Villa”.

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.