Прес-релізи

Мормонський провідник закликає до діалогу, поглиблення розуміння серед світових релігій

Таким було послання Йорга Клебінгата на сесії П’ятого конгресу традиційних світових релігій, проведеного в Астані, Казахстан, у четвер, 11 червня 2015 р. Старійшина Клебінгат, член Першого кворуму сімдесятників Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів і президентства Східноєвропейської території, був другим офіційним представником Церкви, хто виступав на цій всесвітній конференції релігій, що проводиться раз на три роки. У 2009 р. перед конгресом виступив старійшина Пол Б. Пайпер, сімдесятник, який у четвер супроводжував старійшину Клебінгата.

Серед учасників цьогорічних зборів були президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, король Йорданії Абдулла II, президент Фінляндії Саулі Нійністьо, президент Ефіопії Мулату Тешоме та представники християнства, ісламу, іудаїзму, буддизму, даосизму, індуїзму, синтоїзму, зороастризму та кількох неурядових організацій---загалом близько 80 делегацій з 42 країн.

Папу Франциска представляв Жан-Луїс П’єр Торан, французький кардинал Католицької церкви і президент Папської ради з міжрелігійного діалогу в Римській Курії.

Тема конгресу 2015 р. була зосереджена на тому, як діалог, взаємоповага і розуміння серед очільників світових релігій можуть вести до миру, безпеки і гармонії.

Старійшина Клебінгат зауважив, що через те, що Церква ще у початкові роки стикнулася з переслідуванням і соціальним відторгненням, її члени виявляють особливу увагу до тих, хто зазнає поганого ставлення з боку інших, непорозуміння та неповаги.

“Там, де [святі останніх днів] становлять більшість, ми прагнемо робити все, що в наших силах, щоб бути гостинними і відкритими до людей з інших конфесій,---сказав старійшина Клебінгат.---Там, де ми у меншості, ми бажаємо, щоб з такою ж люб’язністю ставилися й до нас”.

Він також сказав, що мир, безпека і гармонія можуть настати просто завдяки прагненню більше дізнаватися одне про одного.

“Я закликаю всіх нас продовжувати дізнаватися одне про одного, розуміти вчення і вірування одне одного, щоб відкрити для себе глибини і значення наших різноманітних релігійних переконань,---сказав старійшина Клебінгат.---Справжнє знання, що спирається на точну інформацію, може допомогти розвіяти страх”.

Див. повний текст виступу старішини Клебінгата на П’ятому конгресі традиційних і світових релігій. 

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.