Прес-релізи

Свято сімейної історії в Хмельницьку

Хмельницька громада Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормони) разом с представниками FamilySearch запросили всіх бажаючих містян відвідати Свято сімейної історії.

Під час свята, яке проходило в наданому Церквою приміщенні, волонтери та працівники FamilySearch знайомили відвідувачів з можливостями пошуку інформації про своїх предків та ділилися надихаючими історіями зі свого особистого досвіду у цій царині.

Всі відвідувачі могли дізнатися про особливості роботи з архівними установами та генеалогічними джерелами, які знаходяться у вільному доступі. Представники FamilySearch презентували свої програми в Україні, серед яких і центри сімейної історії. В центрах сімейної історії, які знаходяться майже у всіх великих містах нашої країни та надають свої послуги безкоштовно, кожен охочий може отримати доступ до вже оцифрованих генеалогічних документів та звернутися за консультацією до волонтерів, які там працюють.

FamilySearch є неприбутковою міжнародною організацією, що була створена в 1894 році в США. Головною її метою є збереження та надання доступу до генеалогічних записів з усього світу. FamilySearch підтримує контакти з понад 10 тис. організацій-власників записів у понад 100 країнах світу – державними і приватними архівами, релігійними установами, музеями, бібліотеками тощо. Наразі організація зберігає 2,5 млн. котушок мікрофільмів із генеалогічними записами зі 105 країн світу та понад 1,6 млрд. цифрових документів. Щодня ця колекція поповнюється приблизно 1,5 млн. нових знімків.

В’ячеслав Воробйов, представник FamilySearch в Україні, говорячи про важливість знання своєї сімейної історії, зазначив: «Не стільки знання родинних зв’язків, скільки власне процес відкриття, що супроводжує дослідження родоводу, дозволяє доторкнутися до вічного, відчути своє місце в низці поколінь і відповідальність перед майбутніми поколіннями. Це розширює світогляд, дозволяє поглянути на життя з іншої перспективи, спонукає відділити найцінніше від тимчасового й зосередити життя на дійсно важливому. Знання історії предків та історії доби, в яку вони жили, допомагає бути вдячним і щасливішим, знаходити життєві уроки, що актуальні нині й будуть актуальні, скільки існуватиме людство. Цікаве дослідження вказало на те, що діти, які виховуються в сім’ях, де переповідають історії предків, виростають більш соціально адаптованими до викликів життя та мають чіткіше окреслені й глибші моральні маркери».

Він також наголосив на невідкладності роботи із збереження генеалогічних документів, оскільки, за його словами, навіть під час новітньої історії України багато цінних фондів було вже втрачено через руйнування носіїв інформації, пожеж та затоплень місць їх зберігання.

Варто зазначити, що, завдяки минулій співпраці FamilySearch з державними архівами Криму та Донецька, на сьогодні в Україні зберігаються фотокопії генеалогічних документів установ, які сьогодні не доступні для більшості українців.  

Співпраця FamilySearch з Церквою Ісуса Христа Святих Останніх Днів не є випадковою. Церква є одним з найбільших меценатів організації, а пошук інформації про своїх предків, складання генеалогічного дерева та збереження сімейної історії є священним обов’язком для її членів.

Зустрічі у такому форматі проводяться вже не вперше та не лише в Хмельницьку. У минулому вони мали місця в Києві, Львові, Полтаві та Рівному.

Пропонуємо до вашої уваги відеосюжет, що було відзнято ОТДРК «Поділля-Центр» про Свято сімейної історії у Хмельницьку.

 

Інформацію про адреси та графіки роботи центрів сімейної історії можна отримати на сайті FamilySearch.org.

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.