Тема

Місіонерська програма

Місіонерська програма Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів є однією з її найбільш визначальних особливостей. Місіонерів-мормонів можна побачити і на вулицях сотень великих міст по світу, і в тисячах менших населених пунктів.

Місіонерська робота базується на поданому в Новому Завіті зразку місіонерського служіння парами, які навчають євангелії та христять тих, хто повірив, в ім’я Ісуса Христа (див., наприклад, роботу Петра та Івана в книзі Дії).

Місію для Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів зараз одночасно служать більше 50000 місіонерів. Більшість з них - це молоді люди віком до 25 років, які служать у майже 350 місіях по всьому світу.

Місіонерами можуть бути неодружені чоловіки віком від 19 до 25 років, незаміжні жінки, яким більше 21 року, або літні пари, що вже на пенсії. Місіонер працює зі своїм напарником, а місіонерка - з напарницею, виняток становлять пари, які працюють разом -чоловік і дружина. Неодружені чоловіки служать на місії два роки, а незаміжні жінки - 18 місяців.

Місіонери отримують своє призначення із Головного управління Церкви, і їх посилають лише в країни, уряди яких дозволяють у себе діяльність Церкви. Місіонери не просять, щоб їх направили в те чи інше місце, і не знають заздалегідь, чи потрібно їм буде вивчати якусь нову для себе мову.

Перш ніж вирушити у призначене їм місце, місіонери проводять недовгий період в одному із 17 центрів підготовки місіонерів, які є у світі. Там вони навчаються, як правильно та ясно навчати Євангелії і, якщо потрібно, починають вивчати мову людей, яких вони будуть навчати. Найбільший центр підготовки місіонерів знаходиться у Прово, шт. Юта, інші розташовані у Англії, Аргентині, Бразилії, Гватемалі, Домініканській Республіці, Іспанії, Колумбії, Мексиці, Новій Зеландії, Перу, Південній Кореї, на Філіппінах, у Чилі, Японії.

До місіонерів-чоловіків звертаються, називаючи їх “старійшина”, а до жінок звертаються, називаючи їх “сестра”.

Звичайний місіонерський день розпочинається з підйому о 6:30, потім кожний з них окремо займається навчанням. День проходить у проповідуванні євангелії відповідно до плану: заплановані зустрічі, відвідування людей у них вдома або зустрічі з людьми на вулиці чи в інших громадських місцях. Місіонери закінчують свій день приблизно о 10:30.

У деякі куточки світу місіонери посилаються лише для служіння на гуманітарних чи інших особливих місіях. Ці місіонери не займаються проповідуванням з метою навернення.

Місіонерська робота є добровільною. Свої витрати на місії місіонери фінансують самі, за винятком транспортування на місце свого служіння і з нього, і також вони не отримують платні за своє служіння.   

Під час служіння на місії контакти з сім’єю та друзями обмежуються листуванням і рідко коли, в особливих випадках, телефонними дзвінками сім’ї. Місіонери під час служіння на місії уникають розваг, вечірок або інших заходів, які є звичайними для людей цього віку, щоб цілком зосередитися на роботі служіння і навчання інших Євангелії Ісуса Христа.

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.