Прес-релізи

Мормони за сприянням ООН надають $1,2 млн для постраждалих зі східної України

Програма розвитку ООН в Україні та Релігійна організація "Релігійне Управління Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні" (мормони) розпочинають новий проект, спрямований на надання гуманітарної допомоги соціально незахищеним верствам населення, що проживають на територіях Донецької та Луганської областей, які непідконтрольні уряду України.

Загальний бюджет проекту складає 1,2 мільйона доларів США. Проектом передбачається надання гуманітарної допомоги в першу чергу людям, які проживають в соціальних закладах на територіях, непідконтрольних уряду України. Також гуманітарна допомога буде надаватись найбільш вразливим категоріям населення — людям з обмеженими можливостями, матерям-одиначкам, багатодітним сім'ям. Протягом 2016 року ПРООН відправить три гуманітарні конвої, які доставлять засоби гігієни та санітарії за попередніми оцінками для щонайменше сім тисяч осіб, які продовжать її отримувати принаймні протягом трьох місяців.

"Тисячі людей проживають у різних соціальних закладах, дитячих будинках, психіатричних лікарнях на територіях, які непідконтрольні уряду України. Вони гостро потребують гуманітарної допомоги. У першу чергу мова йде про їжу та засоби санітарії. Я впевнений, що члени Церкви у своїй щедрості хотіли б допомогти найбільш вразливим в українському суспільстві. У свою чергу ООН має честь доставляти допомогу на ці території, до яких важко отримати доступ, і ми дуже раді виступати партнерами в цій роботі. Ми віримо, що ця спільна ініціатива допоможе людям з найбільш вразливих груп у цій частині України", — зазначив Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

Володимир Лобода, президент Релігійного управління Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні, висловив свою подяку та відмітив високий рівень професіоналізму в роботі програми розвитку ООН в Україні: "Ми дуже раді, що Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів відіграє велику роль в наданні допомоги для найбільш вразливих груп населення. Ми усвідомлюємо, що конфлікти, природні лиха, економічні проблеми спричиняють багато страждань у світі. Тому, так само як добрий самарянин з Нового Завіту, ми намагаємось допомагати усім, хто потребує цього. Ми дуже вдячні нашим партнерам з Програми розвитку ООН в Україні, бо вони своїми практичними діями довели не тільки свою здатність, а й чіткість у розподілі допомоги нужденним відповідно до найвищих стандартів".

Володимир Лобода також зазначив, що це вже не перший подібний проект: "Це вже буде наш другий спільний проект із ПРООН із надання гуманітарної допомоги людям, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України. В цілому сума нашої допомоги у межах цих двох проектів складає 2,7 мільйонів доларів США. Це їжа, одяг та предмети гігієни для вимушено переміщених осіб з території конфлікту та тих, хто змушений там знаходитись. Ми вдячні тим, хто працював над попереднім проектом, та всім тим, хто працює наполегливо, щоб запровадити другий етап цієї програми".

"Міністерство соціальної політики України щиро вдячне всім партнерам, завдяки яким цей проект став реальністю. Соціальний захист як і гуманітарна допомога мають перетинати всі кордони і території та бути там, де є найбільша людська потреба", — наголосив заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Устименко.

Настанова щодо стилю тексту:У матеріалах про Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, при першому згадуванні Церкви просимо використовувати її повну назву. Щоб дізнатися більше про використання назви Церкви, зайдіть он-лайн на наші настанови щодо стилю тексту.Настанови щодо стилю тексту.